Ми в пресі

«Донбас» був за крок від лідерства у конференції

19-10-11 09:42:27
Взяти очки по максимуму підопічним Олександра Кулікова, на жаль, не вдалося, але ж і вічного двигуни ще ніхто не винайшов. Наша команда, будучи дебютантом змагань, продовжує залишатися в групі лідерів як Західної конференції, так і всієї російської Вищої ліги.
Випадково опинившись за годину до старту гри на службовому вході арени «Дружба», став мимовільним свідком розминки без ковзанів і амуніції гостей, і навіть в замкнутому просторі перед роздягальнями росіяни працювали напружено - було видно, що з настроєм на гру проблем у них немає ніяких. Господарів вперед повинні були гнати трибуни, хоча в проливний холодний дощ залишати теплу квартиру або звичний офіс було ой як не з руки.

Звітний поєдинок розпочався з наполегливих атак гостей, і позбутися цього гніту господарям було не так-то просто. Перший гольовий момент у грі на рахунку «Донбасу», адже Варламов цілком міг покарати суперника за неуважність на 5-й хвилині, але влучив у голкіпера. Боротьба в першому періоді йшла темпова, без великих пауз, брутальності і вилучень. Першим на 8-й хвилині не стримався Піскунов, так що господарі першими випробували, що таке реалізація більшості у виконанні динамівців. Правда, нічого толкового за ці дві хвилини росіяни не створили. Дивно, але «Динамо» куди цікавіше виглядало в рівних складах, підхопив темп і «Донбас».Атака на одні ворота завершувалася атакою на інші, але нулі на табло протрималися до перерви.

Другу третину матчу «Донбас» розпочав в меншості, але активно, і склади швидко зрівнялися. У рівних складах росіянам знову вдалося нав'язати українському чемпіону свою гру, але тепер наші земляки швидко прийшли в себе, а Матерухін на 25-й хвилині ледь не поставив крапку після перспективної діагоналі. Після цього гострого моменту гра заграла новими фарбами, а «червоно-чорні» перехопили ініціативу. Навіть при «сухому» підсумку перші півгодини матчу ніяк не назвеш нудними.

Після проходження екватора команди одна за одною заробили по видаленню, гра в укорочених складах краще давалася «Донбасу», але відкрити рахунок при масі кидків не вдалося і цього разу. У грі з'явилася агресія, яка тільки завдяки мобільним арбітрам кілька разів не переросла в рукопашну.

З урахуванням невдачі «Нафтовика» у виїзному матчі в Тольятті (цей матч завершився на дві години раніше) перемога обов'язково в основний час у звітній грі виводила «Донбас» за додатковими показниками на перше місце в Східній конференції. Однак час йшов, публіка скандувала «Шайбу! Шайбу! », А воротарі залишалися в числі ідеально відіграли. Підмосковне "Динамо" незважаючи на позицію в середині турнірної таблиці виявилося суперником непохитним.

Якихось серйозних ігрових змін після другої перерви не сталося - абсолютно рівна боротьба йшла до першої результативною помилки або маленького шедевра когось із нападників. На цей раз росіяни першими опинилися в меншості, але відіграли без наслідків. З початку гри пройшло 50 ігрових хвилин, але темп не падав. Співпадіння могло стати видалення Б
єлухіна за 7:24 до кінця основного часу. Могло, але не стало, адже «Донбас», як і до цього, оборонявся впевнено і надійно. Розв'язка настала на 57-й хвилині, коли Варламов (такий досвідчений грою, звичайно ж, підвів команду) втратив шайбу в декількох метрах від рідних воріт, а Первухін скористався ситуацією. За 47 секунд до кінця донецький воротар залишив свій пост, потім був тайм-аут, але навал на останніх секунд врятувати гру не допоміг. Більше того, Трофімов кидав по порожніх воротах, але промахнувся, а ось Скопінцев за дві секунди до фінальної сирени таки завів шайбу в незахищені донецькі ворота.

Ось так «Донбас» зазнав необов'язкове домашню поразку і втратив шанс очолити турнірну таблицю конференції.