Ми в пресі

"Сокіл" - "Донбас": підсумки хокейного трилера

19-02-12 18:44:11
Не минуло й доби з того моменту, коли красноярський Єнісей вдома програв одному з грандів європейського баскетболу - казанському клубу УНІКС, і двох діб з останніх залпів історичної Російської класики, як до столиці Красноярського краю знову навідався великий спорт у неділю, 19 лютого Сокіл на льоду Арени. Північ приймав хокейний клуб Донбас з Донецька.

Якщо міркувати популярними категоріями, то український колектив той же самий, що ні на є гранд. Судіть самі, третя команда зведеної таблиці ВХЛ. І хто б міг припустити, що домашній матч абсолютно невмотивованого Сокола з таким суперником перетвориться на справжній голлівудський трилер, та ще й з мало прогнозованим хепі ендом. Однак гра господарів у цей холодний недільний вечір принесла красноярським любителям хокею незмінно позитивні емоції.

Втім, з перших секунд звітного поєдинку вищезазначеним трилером і вже тим більше сплеском позитивних емоцій навіть і не пахло. Холоднокровна і обачлива гра Донбасу обернулася дебютної шайбою вже через півтори хвилини зі стартового вкидання шведський легіонер українського клубу Андре хульту продовжив найпростішу комбінацію своєї команди точним пасом на Дениса Кочеткова, який і завершив старання партнерів точним кидком з-під хльостким красноярського захисника 0:1. Нервовий і відверто невдалий стартовий відрізок поєдинку найгіршим чином відбився на психологічному стані хокеїстів команди господарів. Дитячі позиційні і технічні помилки слідували одна за одною, причому красноярські ляпи часто навіть не були викликані хоч скільки-небудь виразним пресингом українців. Рідкісні проблиски у грі Сокола наступали лише при грі в нерівних складах, але, враховуючи той факт, що суддівська бригада у першому ігровому відрізку встановила дуже формальний ценз на жорстку силову боротьбу, шансів хоча б на локальний успіх у красноярці не було зовсім. Розпізнавши всі слабкості суперника, хокеїсти Донбасу порадилися і вирішили зняти всі питання про переможця вже в першому періоді. Перетворювати слова у справу взялися нападники українського клубу Олег Шафаренко і Денис Кочетков, кожен з яких закинув по шайбі. Сирена на першу перерву зафіксувала на табло гнітючий для господарів рахунок 0:3.

Триллер, як ви самі розумієте, - справа тонка. Кінематографічний жанр передбачає абсолютно непередбачуваний і хвацько закручений сюжет, вибух якого припадає на самий несподіваний момент. Так от все вищесказане про красноярський матч Сокола і Донбасу. Для початку Валерій Дидикін і все той же Олег Шафаренко, здавалося, остаточно вбили інтригу, розігравши результативну знущальну комбінацію в безпосередній близькості від володінь Еміля Сафіна 0:4. Однак, це тільки здавалося. Згідно зав'язці звітної зустрічі, ігрові сплески Сокола і раніше припадали на нечасто гру в більшості, але закинутими шайбами ​​жоден з них у другому періоді не закінчився, просто тому, що це було б зовсім передбачувано, але ж у нас за розкладом трилер. Розмочити рахунок господарям льоду вдалося в рівних складах швидку контратаку точним дальнім кидком завершив Ворошніна 1:4 так-то краще. Власне, на цьому події другого відрізка гри підійшли до кінця.

Абсолютно не зрозуміло, що творилося в роздягальні Сокола в останньому перерві, та це й не суть важливо, так як чудеса, якщо завгодно, хеппі енди в спорті все ж трапляються. Початок грандіозного камбека красноярського клубу, як це не дивно, поклала не зарахована шайба на самому старті третього періоду головний арбітр зустрічі Дмитро Волошин довго отсматрівать спірний момент біля воріт Євгена Царегородцева, але все ж розвів руки в сторони. Проте, саме цей атакуючий неуспіх помітно надихнув красноярці і створив міцний фундамент для подальших героїчних звершень підопічних В'ячеслава Долішній. Наступний момент біля воріт Донбасу повтору вже не зажадав Севастьянов і Пасенко вивели на кидок Павла Курдюкова, і той не промахнувся 2:4. Ну а далі пані фортуна остаточно переїхала до Красноярська: в середині останнього періоду захисник українців Віталій Люткевич, виправдовуючи свою сувору прізвище, навмисне штовхнув суперника на борт, залишив свою команду в небезпечному меншості аж на 5 хвилин, а сам відправився в роздягальню до кінця гри. Ці самі 5 хвилин, напевно, надовго увійдуть у історію красноярського хокею. Почалися вони з ще одного видалення гравця Донбасу, цього разу двохвилинного за умисний викид шайби за межі майданчика на лавочку штрафників присів Андрій Єсіпов. Розплата прийшла негайно через хвилину гри 5 на 3 черговий вибух емоцій на трибунах викликав нападник Сокола Артем Потиліцин 3:4. Далі більше. Шайби Дмитра Тихонова ще в більшості і Максима Первухіна вже в рівних складах виводять Сокіл вперед і відправляють на лавку основного воротаря гостей Євгенія Царегородцева 5:4. Радості натовпу не було меж. Але на то цей матч і трилер, щоб дарувати вже зовсім щасливий кінець. За хвилину до фінальної сирени тренерський штаб українського клубу прийняв рішення вдруге за матч зняти воротаря, тільки цього разу замість нього на поле вийшов шостий польовий гравець. Спрацювало Євген Бєлухін знову зробив рахунок рівним до гучної перемоги в основний час красноярці не вистачило 32-х секунд 5:5.

Овертайм передбачувано переможця не виявив, а далі були післяматчеві буліти, 26 штук. Сокіл реалізував свою другу спробу, Донбас третю, а далі пішло-поїхало. Здавалося, що ця серія не закінчиться ніколи. Від тижневого перебування на трибунах Арени. Північ вболівальників знову врятував Максим Первухін, який реалізував-таки щасливий тринадцятий булліт красноярського клубу. Обіцяний хеппі енд все ж відбувся 6:5 Сокіл.