Ми в пресі

"Донбас" - "Титан" - 4:3 ОТ

26-12-11 06:37:54
Поєдинок українського чемпіону проти клинського «Титану», який перед стартом звітної гри займав третє з кінця місце в загальній турнірній таблиці регулярного чемпіонату ВХЛ, бачився легкою прогулянкою для команди Олександра Куликова. «Червоно-чорні» до цього на минулому тижні переграли куди більш сильних суперників, так що підмосковний колектив вони були зобов'язані проковтнути. Так було в теорії, а на практиці підмосковна команда зробила більш ніж гідний опір.

Початок поєдинку вийшло сумбурним, але під кінець третьої хвилини Доніка вискочив з-за спин двох захисників і чудово зіграв на добиванні після кидка партнера від синьої лінії. Це був перший реальний гольовий момент «Донбасу», так що реалізація поки була ідеальною. Минулий матч проти «Сарова» донецька команда відіграла без єдиного видалення (перший випадок зі старту сезону для українського клубу), а тепер опинилася в меншості вже на п'ятій хвилині, і росіяни зрівняли рахунок. Героєм епізоду став Селянин, який зорієнтувався на лівому фланзі атаки і запустив шайбу в протихід воротареві. Далі вже «Донбас» грав у більшості, і ледь не пропустив різку контратаку. Ось так непомітно хронометр відрахував десять стартових хвилин.

Друга половина першої третини матчу пройшла менш бурхливо. Господарі тиснули і багато кидали (підсобили два видалення, але баскетбольного зросту воротар «титанів» в кількох епізодах показав себе молодцем), гості оборонялися і шукали свій шанс в одиночних вилазках.

Перед перервою на лавці штрафників опинилися спочатку Люткевич, потім Варламов, так що в Олександра Куликова, напевно, було що сказати підопічним з «накипілі». Господарі льоду вистояли, а потім вже самі намагалися (безуспішно) реалізувати чисельну перевагу. З настроєм у «червоно-чорних» і далі спостерігалися недоліки, а настрій могла поправити хіба що друга покинута (та й пропущена) шайба. За дюжину хвилин до другої перерви шайба побувала в порожніх воротах «Донбасу», але гол зафіксований не був. «Титан» після цього епізоду опинився з двома гравцями на лавці штрафників, але з непростим завданням впорався.

Український чемпіон продовжував атакувати, але без іскорки. А за шість з хвостиком хвилин до паузи шайба опинилася за спиною Горячевскіх після кидка з близької відстані Белякова. Це була хокейна класика - двоє атакуючих втекли в контратака проти одного захисника, а воротар перебудуватися з кутка в куток не встиг фізично. Це було серйозне потрясіння для гри та майже 4 000 глядачів. Тільки зараз господарі стали грати агресивно, красиво, на швидкості. Рахунок ще до перерви зрівняв Малевич не самим забійним кидком від борту. А на останній хвилині періоду Шафаренко втік у контратаку, очима показав передачу, а сам кинув точно в «будиночок» голкіпера - 3:2, і ще два десятки хвилин непередбачуваною і не зовсім логічною боротьби.

Третій період стартував з гострого випаду гостей, в якому Горячевскіх витягнув «мертву» шайбу. «Титан» організував штурм воріт «Донбасу», а наші хокеїсти необов'язковими вилученнями тільки допомагали супернику. Заспокоїти гостей з підмосков'я вдалося раціональним володінням шайбою тільки до середини відрізка. При слизькому рахунку гра на стримування завжди чревата серйозними наслідками. Попереду команда Олександра Куликова вибухала епізодами, а в обороні працювати доводилося з куди більшою віддачею. Щоб все завершилося в основний час, «Донбасу» не вистачило всього-то 67 секунд. Після успішного добивання Тімакова господарям довелося взяти тайм-аут, а потім зіграти 18 секунд овертайму. Героєм поєдинку став Кочетков, але і відмінну гольову передачу Варламова слід виділити окремо.

«Донбас» не зміг взяти максимально можливу кількість очок у трьох домашніх матчах тижня, але продовжує лідирувати в Західній конференції і веде заочну суперечку за перемогу в регулярному чемпіонаті ВХЛ з тюменським «Рубіном».

Донбас - Титан - 4:3 ОТ (1:1, 2:1, 0:1, 1:0)

Шайби: 1:0 Доніка (Малевич, Матерухін, 02:55), 1:1 Селянин (Самарін, 06:01 - більш.), 1:2 Беляков (Селянин, 33:35), 2:2 Малевич (38: 12), 3:2 Шафаренко (39:08), 3:3 Тімаков (Канарейкін, 58:53), 4:3 Кочетков (Варламов, 60:18).

Інші матчі ВХЛ:

24 грудня. Єрмак - Рубін - 3:2, Мечел - Кристал - 9:2, Південний Урал - Дизель - 4:3, Нафтовик - Молот-Прикамье - 1:0, Аріада-Акпарс - Супутник - 5:6, Іжсталь - Торос - 1 : 3.

25 грудня. Єрмак - Рубін - 2:3, Казцинк-Торпедо - Сокіл - 6:3, Динамо БШ - ХК Саров - 1:2.