Головна > Новини > Плей-офф ВХЛ. ХК "Донбас" в півфіналі Кубка Братіни

Новини

Плей-офф ВХЛ. ХК "Донбас" в півфіналі Кубка Братіни

22-03-12 18:45:40
Обігравши втретє поспіль альметьєвський "Нафтовик" - тепер на його майданчику - підопічні Олександра Куликова де-юре гарантували собі путівку в півфінал плей-офф Кубка Братіни, записавши в актив шосту вікторію поспіль у вирішальних матчах сезону.

ХК "Нафтовик" (Альметьєвськ) - ХК "Донбас" (Донецьк) - 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
22 березня 2012. м. Альметьевск. ДС "Ювілейний". Півфінал Конференції "Захід". Третій матч
Судді: Кульов А. (Уфа), Соїн А. (Москва), Мальцев Д. (Челябінськ), Юдін Е. (Челябінськ)

Рахунок в серії - 0:3

"Нафтовик": Галімов. Крутов - Сумін, Корнілов - Кочуров - Шангараев, Серебряков - Єрмолаєв, Черних - Демидов - Щербина, Гатауллін - Костюхин, Калімуллін - Яруллін - Ісмайлов, Лемешевський - Карп, Барабанов - Єгоров - Мансуров.
"Донбас": Горячевських. Егін - Дидикін, Кочетков - Боровков - Варламов, Люткевич - Малевич, Піскунов - Бєлухін - Журун, Селезньов - Есипов, Матерухін - Шафаренко - Доніка, Ісаєнко - Хульт - Васильєв.

Шайби: 1:0. Дємідов (Щербина, 8:17), 1:1. Хульт (Васильєв, Матерухін, 45:26). 1:2. Бєлухін (Піскунов, Васильєв, 47:09), 1:3. Піскунов (Дидикін, 57:07-біл.).

Штраф: 6 - 8, кидки: 26 - 32, вкидання: 34 - 29.

Формат другого раунду плей-офф кубка Братіни і дві вікторії «Донбасу» на рідному льоду в перших матчах, не залишали підопічним Гімаева іншого вибору. Господарям потрібно було викластися на 101% і спробувати, як мінімум, затримати нашу команду на одну добу в Татарстані. Віддамо їм належне, видали вони гідний перший період, який увібрав кілька перспективних моментів біля воріт Степана Горячевських і сама, власне, закинута шайба ближче до екватора першого ігрового відрізка.

Олександр Щербина поблизу лівого полуборта в чужій зоні заклав віраж і виклав передачу-цукерочку на дальню штангу партнерові Андрію Демидову, який, не пробивши Степана в темп, зробив це з другої спроби. Неабияк вимотані попередньою серією з «Аріадою-Акпарс», альметьєвці не форсували темп, змагаючись з «Донбасом» в силовій боротьбі на бортах. Цей компонент у нашої команди на висоті, так само як і ступінь фізичної готовності, але перегравати суперника підопічні Куликова стали тоді, коли налагодили звичний комбінаційний хокей.

Сталося це ще в кінцівці другого періоду, а матеріалізувалося в закинуті шайби в заключні двадцять хвилин гри. Сольний фланговий рейд Матерухіна альметьєвці позіхнули, так само, як не встежили за Олександром Васильєвим, який в чужій зоні після передачі кращого хокеїста України розмочив воротаря Галімова. Хоча статисти сайту ВХЛ запевняють, що шайба по дорозі в рамку торкнулася гака Андреса Хульта, який на п'ятаку закривав огляду воротареві «Нафтовика».

Втім, зараз це вторинне. Важливо, що трохи пізніше з пасу Васильєва Євген Бєлухін вдруге запалив червоне світло за воротами «Нафтовика», опинившись найбільш найспритнішим поблизу п'ятака. Це був не тільки другий гол ХК «Донбас», а й момент істини. Господарі аж до фінальної сирени так і не оговталися від психологічного ступору, а рису зустрічі та серії в цілому, підвів Сергій Піскунов. Для реалізації більшості нашій команді знадобилося 7 секунд. В результаті, важлива гостьова вікторія - 3:1.

ХК «Донбас» виграв шостий матч поспіль в серії плей-офф (Нехай перша вікторія вдома над «Титаном» трапилася в овертаймі), обіграв фіналіста кубка Братіни 2011 року, зробив ще один крок до бажаної мети в ВХЛ і тепер чекає свого суперника. Згідно з календарем перші матчі півфіналу  відбудуться 31 березня і 1 квітня в Донецьку.