Підопічні Олега Мікульчика в гостях у непростому поєдинку з київським "Беркутом" вирвали важливі три очки і скоротили відставання від прямого конкурента "Сокола" на три пункти

"Беркут" (Київ) - "Донбас-2" (Донецьк) - 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

18 січня. Київ. "Палац спорту". 19:30, 4000 глядачів

Судді: А. Гладченко, О. Глуховський, А. Бакуменко, А. Корепанов.

Голи: 1:0. Сальников (0:18), 1:1. Страхов (Бабинець, 05:48-біл.), 1:2. Бабинець (Ісхаков, Тезіков, 35:34), 2:2. Бризгалов (Гніденко, 38:23-біл.), 2:3. Анiкєєв (Кугут, Благой, 38:38).

"Беркут": Хован (Федоров, 47:23 - 59:02). Ісаєнко-Заводовський, Катуліс-Сенкерік, Дворецький-Жилінський, Романенко-Таран, Сальников-Гніденко-Бризгалов, Волчік-Блінов-Долгих, Валуй-Малов-Грибанов, Дем'янюк-Караульщик-Михайлов.

"Донбас-2": Селіверстов. Р.Борісенко-Алексюк, Толкунов-Кугут, Тезіков-Васильєв, Міхнов-Бондарев-Пастух, Благой-Анiкєєв-Німенко, Бабинець-Ісхаков-Страхов, Смолін-Аверкін-Голубничий, Нікульніков.

Кидки: 29 - 29

Вкидання: 22 - 32

Штраф: 18 - 8

Дебют, об'єктивно, нашій команді не вдався. Господарі льоду, що програли в регулярному сезоні «Донбасу-2» чотири поєдинки вичавили максимум з рядового, здавалося б, епізоду і відкрили рахунок. Гніденко виграв вкидання в зоні біля свого тезки Артема Бондарева, Роман Сальников простягнув каучуковий диск паралельно воротам і вже на 18 секунді вивів свою команду вперед. Справедливості заради, донеччани недовго переживали невдачe, а ледь сталося у гостей вилучення (автор гола Сальников був видалений з майданчика за удар суперника), тут же пожвавішали у реалізації зайвого.

Ініціативу проявив Сергій Бабинець, чий сольний прохід перед воротами став повною несподіванкою для захисту господарів. Відскок на дальній штанзі підкараулив Олексій Страхов, закинувши, таким чином, восьму шайбу в цьому сезоні. Надалі донеччани почали потихеньку перетягувати нитки ініціативи на власний бiк, але на 10-й хвилині матчу стався технічний форс-мажор. У столичному Палаці Спорту вимкнулось освітлення. Всі спроби швидкої реанімації енергетиками спорткомплексу результату не принесли, і після десятихвилинної паузи арбітри ухвалили рішення призупинити зустріч. Диктор по спорткомплексу голосно продекларував, що поєдинок продовжиться, орієнтовно, через 10-15 хвилин. Пауза затягнулася більш ніж на сорок, але, в кінцевому підсумку, все добре, що добре закінчується. Матч поновився.

Після вимушеного антракту, «Беркут» зробив спробу повторити свій же трюк і приголомшити донеччан стартовим натиском, але вище всяких похвал зіграв Вадим Селіверстов, виручивши «Донбас-2» у ряді дуже неприємних епізодів. Початок другого періоду від кінцівки першого відділили лише пара хвилин. Команди продовжили гру без заливки льоду, а фініш першої  двадцятихвилинки запам'ятався хіба що низкою сутичок і пов'язаних з цим фактом вилучень. Так на останніх секундах першого періоду арбітри покарали Артема Бондарева, а в дебюті другої третини гри малого штрафу удостоївся воротар «Беркута» Ян Хован за удар ключкою, але відбувати 120 секундну дискваліфікацію відправився партнер кіпера.

Реалізувати чисельну перевагу донеччанам не вдалося, але надалі глядачі стали свідками  динамічного хокею з великою кількістю моментів. Але якщо Роман Благой, автор 4-х шайб в попередньому матчі регулярного чемпіонату, програв дуель Ховану (Роман на 32-й хвилині кидав у порожній кут, але кіпер господарів у шпагаті зумів ліквідувати загрозу), то Сергій Бабинець був більш розважливий у завершальній стадії атаки і на 36-й хвилині вивів "Донбас-2" вперед. Вийшла блискуча триходівка у донеччан, а ефектну крапку в ній поставив Сергій Бабинець, записавши тим самим до результативної передачі в актив ще й закинуту шайбу.

Кінцівка у другого ігрового відрізка вийшла ударною. Суперники протягом 30 секунд обмінялися закинутими шайбами. У столичних хокеїстів відзначився захисник Бризгалов в більшості, а донеччани тут же відповіли голом другої ланки - Віталій Аникеев записав в актив шостий гол у сезоні. Дебют вирішального періоду донеччани проводили вишуканіше, ніж підопічні Дмитра Марковського. У двох епізодах від пропущеної шайби їх рятувала пані Фортуна.

На 48-й хвилині господарі помилилися при зміні складу і "віддуватися" за команду протягом двох хвилин довелося нападнику Дмитру Дем'янюку. За відомими тренеру "Беркута" мотивами, словацький воротар Ян Хова поступився місцем у воротах Олександру Федорову ... Заключні п'ять хвилин матчу пройшли в напруженій боротьбі, але зачепитися на фінішній стрічці за шанс і врятуватися господарям не судилося. Навіть з урахуванням того, що за 58 секунд до фіналу тренерський штаб кинув у бій замість воротаря шостого польового. Але до загрози воротам "Донбасу-2" справа не дійшла, та й у зворотному напрямку шансу вразити порожню рамку наші хокеїсти не отримали.

У підсумку, "Донбас-2" виграв п'ятий матч в сезоні у "Беркута", скоротив відставання від київського "Сокола" до 4-х пунктів і в гарному настрої повертається у вугільну столицю. Найближчий матч у нашої команди рівно через тиждень, 25 січня в Донецьку з командою зі Львова.

Друга гра ПХЛ Україні 18 січня:

«Білий Барс» - «Харківські Акули» - 5:4 (3:2; 2:2; 0:0)

Голи: 1:0. Попов (Тронь, Бернацький, 7:30 - більш.), 1:1. Клименков (Кобиков, Бобков, 7:52), 2:1. Гуляєв (Войцеховський, Дубков, 9:18), 2:2. Кобиков (Клименков, Торяник, 13:37 - 5х3), 3:2. Дубков (Гуляєв, Тронь, 15:05), 3:3. Кобиков (Клименков, Бобков, 21:11), 3:4. Петрухно (Бобков, Клименков, 24:29), 4:4. Попов (Бернацький, Тронь, 40:16 - більш.), 5:4. Слюсар (Бернацький, Тронь, 47:01 - біл.).