10-01-12 17:00:00
«Супутник» (Нижній Тагіл) - «Донбас» (Донецьк) - 2:6 (0:0,0:3, 2:3)

10 січня 2012. м. Нижній Тагіл. ЛДС ім. В. К. Сотникова. 2500 глядачів

Судді: Волоніхін В. (Сєров), Голишев А. (Перм), Литвинов Є. (Перм)

«Супутник»: Огурєшніков (до 59:31). Алексєєв-Гапонов, Попов-Рожков-Жиляков, Кузнецов-Ступін, Артамонов-Каськов-Чистяков, Журавльов-Іщенко, Уткін-Романов-Дудра, Немолодишев-Галіахметов-Шестаков.

«Донбас»: Горячевських. Люткевич-Малєвіч, Піскунов-Журун-Белухін, Селезньов-Дидикін, Варламов-Хульт-Кочетков, Єсіпов-Егін, Васильєв-Татарінов-Гладських, Шафаренко-Матерухін-Доніка.

Голи: 0:1. Доніка (Люткевич, 26:49), 0:2. Журун (Егін, Белухін, 27:15), 0:3. Доніка (Селезньов, Шафаренко, 39:16), 0:4. Белухін (Піскунов, Журун, 44:43), 1:4. Гур'єв (48:11 - штрафний кидок), 2:4. Жиляков (Ступін, 52:24 - більш.), 2:5. Васильєв (Малевич, 59:27-п.в.), 2:6. Гладскіх (Егіна, Хульт, 59:49-п.в.).

Штраф: 14 (6 +4 +4) - 22 (14 +0 +8)

Кидки: 18 (6 +5 +7) - 38 (8 +21 +9)

Вкидання: 27 (9 +9 +9) - 26 (8 +9 +9)

Офіційний протокол
Статистика гравців ХК Донбас

Рівно 25 років тому в Нижньому Тагілі був урочисто відкритий місцевий льодовий палац. У настільки знаменну дату господарі, напевно, хотіли порадувати місцевих любителів хокею, перемігши іменитого опонента, але підопічні Олександра Куликова самі потребували вікторії після невдачі в Пермі і напередодні вояжу до Франції на вирішальний «Фінал чотирьох» в Руані.

Перший період пройшов при  ігровій перевазі нашої команди. Уральці не витримували з гостями змагання в командній швидкості. Ще одним підтекстом матчу стала дуель цих же суперників у Донецьку 12 жовтня. Як відомо, тоді тагільська команда вивезла з вугільної столиці перемогу з рахунком 1:2, вразивши наші ворота в першому і другому періодах. Повторити такий же подвиг у першому ігровому відрізку звітного поєдинку «Супутник» не зміг, хоча донечани і перекидали суперника. Правда, дисциплінарний штраф Євгена Белухіна в середині періоду дещо змазав статистичні показники першої третини матчу.

Другий наша команда починала в чісельній більшості, проте отримати будь-яких дивідендів не спромоглась. Момент ікс припав на 27 хвилину, коли і вийшло розпечатати ворота Сергія Огурешнікова. Після передачі Люткевича його тезка Віталій Доніка вивів «Донбас» вперед.

Поки господарі льоду переварювали що сталося, гості знайшли свій шанс в позиційному нападі  і «запалили» двійку на табло біля надпису "Донбас". Олександр Журун закинув 15 шайбу у сезоні, а асистували форварду - Владислав Егін та Євген Белухін. Після того, як рахунок став 2:0, донеччани наче спіймали кураж. У них виходило буквально все і третя шайба бачилася лише справою часу. Не дивно, що за 44 секунди до другої перерви червоне світло за воротами воротаря уральців спалахнуло втретє. Дубль у матчі оформив Віталій Доніка, а господарі за 17 секунд до другої сирени заробили необов'язкове вилучення. Заключну третину наша команда починала, маючи на гравця більше, а статистика по кидках у другому періоді набула загрозливих для господарів показників - 29:11, не на користь «Супутника».

У третьому періоді "Донбас" зіграв за рахунком, розумно не форсуючи події в дебюті останнього відрізка. Не зумівши матеріалізувати чисельну перевагу, українці продовжували диктувати свої умови супернику і на завершенні п'ятої хвилини, в четвертий раз засмутили тагільський клуб. З-за воріт Олександр Журун знайшов на п'ятаку Євгена Белухіна, а форвард донеччан своїм шансом скористався на всі сто. Негоже програвати безвольно, та до того ж у такий знаменний день, вирішили хоккеїсти "Супутника" і двічі протягом наступних хвилин розписалися у воротах нашої команди. Причому обидва рази зі стандарту. На початку за удар ключкою Валерія Дидикіна, арбітри призначили булліт у ворота "Донбасу", який реалізував Денис Гур'єв. А трохи пізніше наша команда, вистоявши втрьох проти чотирьох суперників, пропустила в чисельній меншості другий гол (у складі тагільського клубу відзначився Віталій Жиляков).

Кінцівка вийшла сумбурною. Наставник господарів Олексій Фетисов в останні хвилини пішов ва-банк, випустивши шостого польового замість кіпера Огурешнікова. Донеччани в ці секунди зіграли краще, двічі вразивши порожні ворота "Супутника". За 33 секунди до фіналу Олександр Васильєв зробив рахунок 5:2, а через 22 секунди Євген Гладських встановив остаточний рахунок - 6:2 на користь хокейного клубу "Донбас"