Головна > Новини > Новини клуба > "Донбас" - "Юність". Перший крок зроблено!

Новини клуба

"Донбас" - "Юність". Перший крок зроблено!

13-01-12 19:50:50
Хокейний клуб "Донбас" здобув перемогу в стартовому матчі Суперфіналу розіграшу Континентального кубка, обігравши чинного володаря трофею - мінську "Юність"

"Донбас" (Україна) - "Юність" (Білорусія) - 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

"Донбас": Царегородцев. Люткевич - Малевич, Піскунов - Журун - Белухін, Дубровін - Дидикін, Кочетков - Варламов - Хульт, Єсіпов - Егін, Васильєв - Татаринов - Гладскіх, Селезньов - Побєдоносцев, Шафаренко - Матерухін - Доніка.

"Юність": Окса (до 59:46). Шелег - Карєв, Цуріков - Ворошилов - Михайлов, Якимович - Усенко, Тимченко - Берзін - Слиш, Сирей - Башко, Абакунчік - Захаров - Туркин, Парахонко - Клочко, Заделенов - Хафізов - Курилін.

Голи: 1:0. Белухін (Журун, 23:41), 2:0. Журун (Малевич, Белухін, 32:51 - більш.), 2:1. Слиш (Берзіньш, Усенко, 45:33)

Відкинувши убік заслуги і титули, команди стартували в неймовірному темпі і лише одного разу, зафіксувавши кидок, арбітр зустрічі дав командам маленький перепочинок. Під взаемних атаках пролетіла чи не половина періоду. Якраз під кінець десятихвилинки Віталій Доніка заробив дві штрафні хвилини, які підопічні Олександра Куликова провели зібрано, не дозволивши суперникам завдати жодного "пострілу" з більш-менш забійної позиції. Якраз при грі в рівних складах та Євген Царегородцев та Міка Окса без роботи не нудьгували. Обидва кіпера діяли зібрано, а часом просто красиво, забираючи щайбу пасткою або вдало граючи ключкою. Найбільш реальний шанс для взяття воріт донеччани мали на останній хвилині періоду, коли Олександр Журун не зміг в очній дуелі переграти воротаря суперника.

Донеччани витримали високий темп і в другому періоді. Тим часом, мінчани почали дещо не встигати за суперниками. Звідси і оперативний простір для дій, який гравці ХК "Донбас" використали на 4-й хвилині періоду. Журун вивів у прорив Белухіна, який, прикривши шайбу корпусом від суперника, з незручною боку кинув у правий від воротаря кут воріт. Ближче до 30-й хвилині Сирей отримав подвійний малий штраф за нанесену Васильєву травму, проте використати такий тривалий часовий запас гри в більшості донеччани не змогли. Однак подальше видалення Костянтина Захарова коштувало мінчанами пропущеної шайби. Белухін і Малевич розіграли комбінацію на синій лінії, а Журун вдало підправив шайбу у ворота, перебуваючи на самоті на п'ятачку перед воротами суперника.

Відчувши близькість поразки, білоруси вийшли на третій період максимально сконцентрованими і змогли скоротити відставання завдяки чисельнiй перевазі. Точніше, в той час як Доніка залишав лавку штрафників, гольова атака суперників донеччан підходила до завершальної стадії. Слиш з партнерами по команді виграли "п'ятак" перед воротами "Донбасу", повернувши грі інтригу. Кінцівку матчу мінчани провели потужно, перетворивши її на нервову для червоно-чорних, але рахунок до останніх секундах матчу не змінився.