Ми в пресі

Клубний рекорд "Донбасу"

12-11-11 22:46:00

Цікавий матч відбувся в Донецьку в суботу: одна з кращих команд ВХЛ по грі в обороні проти найрезультативнішою команди ліги. "Донбас" проти "Єрмака" - до речі, самої "східної" команди ВХЛ, якщо заглянути в карту.

"Донбас" (Донецьк) - "Єрмак" (Ангарськ) - 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

1:0 - Піскунов (Гладскіх, Белухін) - 9:43
1:1 - Чемерілов (Смирнов, Швецов) - 18:12 ГБ.
1:2 - Орлов (Гутов) - 29:29
2:2 - Кочетков - 40:56
3:2 - Белухін (Журун) - 51:39
4:2 - Варламов (Малевич) - 58:09
Воротарі: Царегородцев - Борисов.

У донеччан переможна серія налічувала п'ять матчів, а ангарчане в останніх трьох іграх забили аж 23 шайби. Інша особливість: склад донецького клубу нещодавно поповнили Дидикін і Васильєв, які починали чемпіонат саме в Ангарську. Нічого дивного, що обидва докладно розповіли наставнику донеччан Олександру Куликову про тактичних побудовах "Єрмака", хоча для лідера Заходу особливих секретів у грі суперника і так не повинно було бути.

Гра почалася жваво. Що характерно, практично без пауз - команди відігравали відрізки більше двох хвилин взагалі без свистка, хоча і розіграшів особливих не було - в основному боротьба. Особливих моментів теж не було, тому гол на 10-й хвилині вийшов якимось нелогічним. Белухін занадто високо кинув у бік воріт, на які накочувався Піскунов. Шайба потрапила форварду в груди і пірнула в ворота. Арбітр дуже довго дивився повтор моменту на моніторі, але гол все-таки зарахував - 1:0.Незабаром гості отримали чисельну перевагу - Царегородцев був надійний. А на 14-й хвилині у "Донбасу" була відмінна можливість подвоїти рахунок: Васильєв вилетів один на один з Борисовим, але не зміг переграти воротаря, хоча арбітр угледів порушення з боку захисника - булліт.

Васильєв невдало використав штрафний кидок - вже без будь-якої опіки знову не зміг переграти Борисова. Незабаром воротаря "Єрмака" чекала куди більш серйозна неприємність - шайба потрапила йому в маску після сильного кидка Боровкова.

А ось господарів підвела дисципліна - на цілих півтори хвилини господарі залишилися втрьох проти п'ятірки ангарчан, яким знадобилося лише 44 секунди на розіграш двох зайвих. Кращий бомбардир ліги Швецов класно прострілив на п'ятачок, а кращий снайпер "Єрмака" Чемерілов легко провів свою 12-у шайбу в сезоні - 1:1 на 19-й хвилині.

Другий період спочатку мало чим відрізнявся від першого. У дебюті у Васильєва, до речі, була ще одна хороша можливість відзначитися - він знову прорвався на ударну позицію і знову не зміг переграти свого колишнього партнера-воротаря Борисова, хоча форвард і заробив вилучення на себе. У більшості "Донбас" грав не часто, але і цими малими можливостями підопічні Куликова не скористалися. Борисов був надійний, як і вся оборона "Єрмака", а ось на 30-й хвилині "Донбас" прогавив контрвипад гостей, коли Орлов втік по місцю правого крайнього до воріт.Здавалося, форвард втратив можливість кинути і начебто поїхав за ворота. Однак в останній момент перехитрив Царегородцева, завівши шайбу у ближній кут - 1:2.

Забитий гол додав настрою ангарцам, які заграли потужніше. Особливо важко "Донбасу" довелося в меншості після видалення Кочеткова. Та й у рівних складах гості виглядали краще. Царегородцев трудився у поті чола, і кілька разів у глядачів в "Дружбі" завмирало серце - шайба просто танцювала і металася на п'ятачку. Лише під кінець періоду господарі вирівняли гру і перемістили її в зону гостей. Зате другу перерву явно пішов на користь хокеїстам "Донбасу". Вони вийшли з роздягальні з деяким запізненням, але гранично заведеними. І вже через 56 секунд були винагороджені за старання: Кочетков кидав у боротьбі із захисником, шайба потрапила в ключку суперника і зрикошетила прямо між щитків Борисову - 2:2.

Незабаром вже Царегородцев героїчно врятував свою команду, розтягнувшись на льоду на весь зріст. Через деякий час вже Борисов щитком відбив потужний кидок Васильєва. Пішла така гра, що будь-яка помилка могла стати вирішальною. Дуже важко довелося "Донбасу" в меншості, але потім господарі свою рідкісну можливість гри в більшості ледь не втілили у гол, влаштувавши справжній штурм воріт Борисова, який тричі виручав свою команду - після потужних кидків Малевича, Варламова і підставленої ключки Журуном. У підсумку саме господарі і підстерегли промах суперника. На 52-й хвилині Журун перехопив шайбу в куті майданчика і миттєво доставив її на п'ятачок, де Белухін підставив ключку - 3:2.

Через пару хвилин четверта шайба побувала у сітці Борисова. Піскунов об'їхав ворота і відправив диск за призначенням, проте в цю ж мить ворота були зрушені, і арбітр знову поїхав дивитися повтор. Суддівський вердикт про Незарахований гол не на жарт розбурхала зал, і глядацької обструкції не було меж, адже всім здалося, що ворота гравцями "Єрмака" були зрушені навмисно. Залишалося грати рівно шість хвилин, і доля зустрічі повисла на волосині. А помилилися знову гості.

За хвилину і 51 секунду до сирени рахунок став 4:2, і це, по суті, позбавило ангарцев можливості зняти воротаря. Знову був перехоплення в зоні "Єрмака", Варламов викотився до воріт і з незручною руки підчепив шайбу прямо в ближню дев'ятку - у Борисова шансів врятувати не було. У залишився, гості проявили активність, але більше за інерцією, адже сумнівів у результаті матчу вже ні в кого не виникало.

Таким чином, "Донбас" встановлює клубний рекорд, здобувши шосту перемогу поспіль. Попередня - п'ять перемог - був зафіксований на старті чемпіонаті. Наступні два домашні матчі донеччани зіграють з "Казцинк-Торпедо" - 14 та 15 листопада.