"Локомотив" (Ярославль) - "Донбас" (Донецьк) - 3:4 Б (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)

28 грудня 2011. м. Ярославль. "Арена 2000". 9000 глядачів.

Судді: Дрєєв А. (Митищі), Пахомов А. (Череповець), Ягубкін І. (Череповець)

"Локомотив": Ложкін. Мартинов - Аміров, Зюзякін - Капустін - Мальцев, Зотов - Лукін, Яшин - Картал - Галімов, Яковлєв - Місюль, Ердаков - Кручинін - Ахметов, Осипов - Красовський, Шубін - Романцев - Танкєєв.

"Донбас": Царегородцев. Селезньов - Дидикін. Кочетков - Хульт - Варламов, Люткевич - Малевич, Піскунов - Белухін - Журун, Егін - Єсіпов, Гладськіх - Татарінов - Васильєв, Шафаренко - Матерухін - Доніка.

Голи: 1:0. Ердаков (Ахметов) - 02:20, 1:1. Варламов (Кочетков) - 06:16, 1:2. Журун (Малевич) - 29:35 5X3, 2:2. Кручинін - 30:25, 3:2. Місюль (Ахметов, Ердаков) - 32:55, 3:3. Піскунов (Селезньов, Белухін) - 51:49. 3:4. Варламов - 65:00 (вирішальний буліт).

Штраф: 12 - 18

Кидки: 26 - 31 (8 +12 +5 +1) - 31 (6 +9 +14 +2)

Вкидання: 26 - 39

Поєдинок з ярославським "Локомотивом" для підопічних Олександра Куликова почався не найкращим чином. Підганяли переповненим залом господарі на третій хвилині відкрили рахунок. У швидкій атаці гравці третьої трійки «Локомотива» Кручинін і Ердаков виходили «2 в 1». Останній хибним фінтом обдурив нашого захисника і потужним кидком розпечатав ворота Царегородцева. До честі нашої команди, шоку після пропущеної шайби не було в помині, і вже через три хвилини Варламов відновив рівновагу. Капітан «Донбасу» майстерно розібрався з обороною «Локомотива» в позиційній атаці, витримав паузу і кистьовим кидком під поперечину відновив рівновагу.

У дебюті другої двадцятихвилинки «Донбасу» довелося пережити натиск молоді ярославців. Господарі компенсували прогалини майстерності неабияким бажанням. Часом емоції відверто зашкалювали. Так впару до Красовського відправився на лавку штрафників Ахметов і трохи більше хвилини наша команда мала перевагу в два хокеїста. Такими шансами в матчах з міцним опонентом гидувати - не дозволена розкіш. Донеччани, нехай і не відразу, замкнули трьох захисників у «Локомотива» і довели справу до вірного. Потужний кидок від синьої лінії Володимира Малевича - це завжди те саме що булліт для воротарів. Плюс до всього Олександр Журун в цьому епізоді вдало підставив ключку і записав в актив 13 шайбу в сезоні.

Був шанс у донеччан розвинути свій успіх, але швидка контратака за участю Васильєва та Татаринова бажаного результату не принесла. Ну а далі ... Господарі з проміжком у дві з половиною хвилини розгорнули сценарій матчу в діаметрально-інший бік. Спершу наші захисники помилилися позиційно. Ярославці, в свою чергу, організували вихід «3 в 0» і знову зробили рахунок нічийним. Прологом ж другої третини матчу стала перша в сезоні шайба захисника «Локомотива» Місюля - кидком від синьої лінії. 2:3 - з таким рахунком завершився для нашої команди другий період.

Третій, так само як і другий, гості почали в чисельній меншості ... І все-ж за драматургією, за емоціями, десь часом зайвими, необов'язковими фолами цей матч можна сміливо називати одним із найбільш видовищних у сезоні. Хокеїсти нашої команди у заключному періоді знайшли свій шанс в одному з моментів і відновили рівновагу. Все вирішила майстерність Сергія Піскунова. Форвард на віражі, як справжній гірськолижник, залишив не при справах руйнівників «Локомотива» і разючим кидком у ближню дев'ятку зробив рахунок 3:3. На фінішній стрічці Євген Белухін героєм не став, хоча Журун зробив для партнера все що міг. Поздовжня передача і кидок - але юний кіпер «Локо» в цих моментах зіграв блискуче. Чого, на жаль, не скажеш про дії  Ложкіна в серії післяматчевих буллітів.

У другому поспіль овертаймі для «Донбасу» в регулярному сезоні, суперники діяли обережно, розуміючи, що будь-яка помилка може дорого коштувати. У серії післяматчевих «хокейних пенальті» фортуна була з ХК «Донбас». Капітан Сергій Варламов і його партнер по другій «п'ятірці» - Денис Кочетков свої спроби реалізували, а Царегородцев, в свою чергу, зробити те ж саме Олегу Яшину і Емілю Галімова не дозволив. У підсумку - 4:3, лідер Західної конференції вивозить непросту перемогу з Ярославля.

Донеччани продовжують утримувати лідерство на "Заході". У підопічних Олександра Куликова після 36 зіграних матчів 80 очок. Завершивши виступи у цьому 2011 році, свій найближчий поєдинок у ВХЛ донеччани проведуть 6 січня 2012 року в Нефтекамску з місцевим "Торосом", потім 8-го і 10-го також у гостях з "Молотом-Прикам'єм" (Перм) та "Супутником" (Нижній Тагіл). Після чого нашу команду чекає доленосний "Фінал чотирьох" Континентального кубка в Руані. А домашній матч у регулярному сезоні заплановано на 19 січня. У цей вечір нашим суперником буде альметьєвський "Нафтовик".