Ми в пресі

Донбас - Молот-Прикамьє - 4:2

17-10-11 16:01:11
Після трьох невдалих як за результатом, так і за якістю гри матчів в рамках ВХЛ чергова гра «Донбасу» на льоду «Дружби» очікувалася з тривогою. Пермський «Молот-Прикамьє» далеко не в верхах турнірній таблиці, але на такому ж аутсайдера чемпіон України минулого сезону послизнувся двома добами раніше.

Перший період господарі провели зібрано в обороні і зуміли закинути дві шайби. З перших хвилин «Донбас» затиснув суперника на його половині, влаштував артобстріл воріт Пасічника і таки змусили голкіпера допустити дві помилки. У першому епізоді на 5-й хвилині Варламов після перехоплення показав, як вміє кидати по ближню «дев'ятку» (НХЛ, та й годі), а в другому Матерухін  забив на п'ятаку при відкладеному штраф і передачі з-за воріт. Після цього «Донбас» трохи послабив хватку, скинув швидкості і дозволив «Молот» перехопити ініціативу. При атакуючому натиску гостей господарі відповідали гострими моментами після перехоплень, але Горячевських був куди частіше в епіцентрі подій.

З початку другого періоду пройшло всього 20 секунд, а білоруський голкіпер вже один раз капітулював. По ходу швидкої атаки Луговський знайшов зазор між воротарем і штангою, куди і вколотив шайбу з лівого флангу. Більш того, на 24-й хвилині гості рахунок зрівняли: після дальнього кидка наш захисник втратив і опікуваного, і шайбу, а Парнхем катнув її в дальній кут. Перм'яки і далі пресували опонентів, причому настільки жорстко, що Побєдоносцев отримав травму несумісну з подальшою грою в сьогоднішньому матчі. Негарно так говорити, але пауза допомогла «червоно-чорним» перевести дух, а далі вирівняти гру. Після холодного душу на початку періоду першорядне завдання - не пропустити ще - була успішно вирішена.

Третій період вийшов гранично емоційним. Ясна річ, що забив в цій третині матчу перший отримував як матеріал перевагу, так і психологічну перевагу. На радість трибун це вдалося зробити господарям, причому досить швидко після відновлення гри. І знову українці забили після перехоплення - росіяни не встежили за захисником Єсиповим. Далі команда Олександра Куликова намагалася стримувати «ведмедів», а ключові моменти всього матчу відбулися в останній десятихвилинці.

На 53-й хвилині гості заробили булліт, але Горячевських в дуелі переграв Луговського. А в самому ендшпілі, коли «Донбас» грав у меншості, «Молот» вирішив рятувати ситуацію в шість польових. Саме тут настала розв'язка. Горячевських зупинив безгоспну шайбу, а Люткевич викинув її в бік порожніх воріт. Здавалося, що свій серед чужих Срюбко встигне зупинити диск, але той став на ребро і несподівано для всіх прискорився.

Погоня за лідером Західної конференції ВХЛ «Нафтовиком» триває, в неділю «Донбас» візьме на своєму майданчику «Торос» - другу команду Східної конференції. Це буде ще один іспит на міцність.

Донбас - Молот-Прикамье - 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Шайби: 1:0 Варламов (Побєдоносцев, 4:42), 2:0 Матерухін (Кочетков, 08:01), 2:1 Луговський (Шалдибін, Кулик, 20:20), 2:2 Парнхем (Арекаев, 23:43 ), 3:2 Єсіпов (Піскунов, Варламов, 43:56), 4:2 Люткевич (Горячевскіх, 58:21 - менш., П.В.).